Praca sezonowa – wady i zalety

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad pracą sezonową powinieneś zapoznać się z niniejszym artykułem poruszającym zarówno plusy jak i minusy płynące z bycia zatrudnionym jako pracownik sezonowy i ogolnie w temacie pracy sezonowej. Ale nie masz się co przejmować nimi zbytnio bo praktycznie każdy rodzaj pracy ma swoje wady i zalety, wszystko zależy od nas samych i podejścia do tematu pracy, a także predyspozycji indywidualnych każdej osoby z osobna.

praca sezonowaJakie są zatem wady pracy sezonowej?

Wadami pracy sezonowej są niejednokrotnie ograniczenia czasowe wykonywanych prac. Praca sezonowa ma to do siebie jak sama jej nazwa wskazuje, iż jest to praca wykonywana głownie w danym sezonie, danym okresie, czyli nie trwa długo. Może być tak, że daną pracę będziemy wykonywać przez tydzień i nie dłużej. Ale nieraz w ten tydzień możemy zarobić jak za cały miesiąc.

Kolejną wadą pracy sezonowej może być to, że większość pracodawców chce zatrudniać pracowników sezonowych na czarno, niestety to ogromna wada jeśli chodzi o tego typu pracę, ponieważ nie mamy praw po prostu żadnych i to tylko od dobrej woli pracodawcy zależy chociażby wypłata nam wynagrodzenia. Ale z kolei plusem jest to, że jeżeli mamy wynegocjowane dobre warunki płacowe to wszystko zostanie nam w kieszeni.

Kolejnym problemem jeśli chodzi o pracę sezonową może być głodowa płaca jeśli trafimy na jakiegoś lichego pracodawcę, warto więc szukać ofert z lepszą placą i pytać o nią na samym początku. Czytaj więcej o ofertach pracy sezonowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *